Szerafinit

A Szerafinit egy ritka és lenyűgöző ásvány, amely angyalszárnyakra emlékeztető, tollas, ezüstös csíkjairól ismert.

Ezek a zárványok valójában csillámlerakódások, ami egyedi csillogó szépségét adja.

A Szerafinit a klinoklór egy fajtája, a klorit ásványcsoport tagja.

A „Szerafinit” név a görög Szerafim szóból származik, ami szárnyas mennyei lényt jelent, a benne lévő rostok tollszerű megjelenése miatt.

Elsősorban metamorf folyamatok, különösen regionális metamorfózis révén keletkezik.

E geológiai jelenség során a már létező kőzetek megemelkedett hőmérsékletnek és nyomásnak vannak kitéve, ami kémiai és fizikai átalakulásokat idéz elő.

Ezek a változások új ásványok, köztük a Szerafinit kialakulásához vezetnek.

A Szerafinit képződésének kiindulási anyaga jellemzően magnéziumban gazdag kőzetekből áll, például Dolomitból, Kalcitból vagy Szerpentinből.

Ezek a kőzetek gyakran tartalmaznak más ásványokat, például csillámot és talkumot, amelyek döntő szerepet játszanak a későbbi átalakulásokban.

A hűtési és kristályosodási fázis során az újonnan képződött Szerafinit ásvány rostos csillámzárványokat épít be szerkezetébe.

Ezek a zárványok meghatározott krisztallográfiai irányok mentén helyezkednek el, ami a Szerafinit jellegzetes fényjátékát eredményezi.

Ez a jelenség a csillogó, tollas hatásban nyilvánul meg, amikor a fény kölcsönhatásba lép az egymáshoz igazodó zárványokkal.

A kereskedelmileg életképes Szerafinit elsődleges forrása a Korsunovszkoje vasszkarn lelőhely Kelet-Szibériában, Oroszországban.

Ez a lerakódás az olvadt magma mészkővel és Dolomittal való kölcsönhatása következtében keletkezett, ideális metamorf környezetet teremtve a Szerafinit növekedéséhez.

A Szerafinit elsősorban Kelet-Szibéria korlátozott területén található, Oroszországban.

Kifejezetten az Irkutszkaja megyében található Korsunovszkoje vasszkarn lelőhelyben fordul elő.

Ezt a lelőhelyet tekintik a Szerafinit típushelyének, ami azt jelenti, hogy ez az első hely, ahol felfedezték és hivatalosan elismerték, azóta sehol a Földön nem találtak belőle.